Новини

ВС підтвердив, що з ліквідацією боржника за кредитним договором іпотека не припиняється

    Постановою від 13.03.2018 р. по справі № 910/8698/17 Касаційний господарський суд Верховного Суду залишив без задоволення касаційну скаргу на рішення судів, якими було відмовлено у визнанні іпотечного договору припиненим.

   Позивач звернувся із позовом до іпотекодержателя належного йому нерухомого майна, посилаючись на те, що забезпечувальне зобов’язання за іпотекою є припиненим у зв’язку із ліквідацією боржника (позичальника, на забезпечення якого було передано в іпотеку належне позивачу майно) за основним зобов’язанням. При цьому позивач не заперечував наявності боргу за кредитним договором, який було забезпечено іпотекою майна.

   КГС ВС залишив в силі рішення судів попередніх інстанцій про відмову у позові, зазначивши, що сам факт ліквідації боржника за кредитним договором із внесенням запису до відповідного реєстру про припинення юридичної особи за наявності заборгованості боржника за цим договором, яка не була погашена у процедурі ліквідації, не є підставою для припинення договору застави (іпотеки), укладеного для забезпечення виконання кредитного договору боржником, якщо до цього заставодержателем (іпотекодержателем) було реалізовано його право на звернення стягнення на передане в заставу (іпотеку) майно.