Проекти

Доказування невідповідності ціни договору рівню звичайних цін - це обов'язок податкового органу

Юридична фірма «Глобус» надала юридичну допомогу по захисту прав та інтересів клієнта в Харківському окружному адміністративному суді та  суді апеляційної інстанції по справі за позовом Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова до юридичної особи.

Суд першої інстанції, з яким погодився Харківський апеляційний адміністративний суд, відмовив у задоволенні позову податковому органу про прийняття рішення про нарахування та сплату податкових зобов’язань з податку на прибуток та податку на додану вартість у результатів застосування звичайних цін. Судові інстанції підтримали правову позицію юристів стосовно того, що відповідно до приписів Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» обов’язок доведення того, що ціна договору не відповідає рівню звичайної ціни у випадках, визначених цим Законом, покладається на податковий орган в порядку, встановленому законом. Висновки податкового органу, викладені в акті перевірки, базувалися виключно на інформації щодо господарських операцій юридичної особи та без врахування співставності умов таких господарських операцій та ідентичності самих товарів (зокрема, сортів борошна, пшениці, жита, обсягів постачання, умов договорів), а ствердження податкового органу про те, що реалізація товару здійснювалася відповідачем контрагенту за нульовою націнкою спростовується змістом самого акту перевірки податкового органу.

Таким чином, суди першої та апеляційної інстанції  зазначили про безпідставність доводів податкового органу щодо наявності підстав для визначення відповідачу податкових зобов’язань по податку на прибуток та податку на додану вартість.